Daihatsu Taft konsepti görücüye çıktı

Küçük alanları en iyi şekilde değerlendirmesi ile bilinen Japonya, küçük ve çok kullanışlı olan Daihatsu Taft konseptini Tokyo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarttı. Bu küçük otomobil, nüfus yoğunluğu çok olan şehirlerde hayatını sürdüren ailelere yardımcı olacak şekilde tasarladı.

Motor1 sitesinden Mert Gökhan Tam’ın haberine göre 110 adet aktif yanardağın yer aldığı Japonya, küçük alanları en iyi şekilde ve verimli bir şekilde kullanması ile tanınıyor. İşte bu nedenle dünyanın başka hiçbir yerinde görmediğimiz “kei” otomobil segmenti, Japonya’da en çok satan modelleri arasında yer alıyor.

Küçük ve oldukça kullanışlı olan bu otomobillerin en iyi temsilcilerinden biri olan Daihatsu da, 2020 Tokyo Otomobil Fuarı’nda yeni kei filosu ile alıcısının beğenisine sunuluyor. Bu filonun en önemli parçası ise üretime hazır bir konsept olan Daihatsu Taft oldu.

“Dünyanın en hafif Crossover’ı” olarak adlandırılan Daihatsu Taft konsepti, 2020 yılının ortalarında satışa sunulması bekleniyor. Tam 3 bin 395 milimetre uzunluğa, 1.475 milimetre genişliğe ve 1.630 milimetre yüksekliğe sahip olan bu minik araç, kalabalık şehirlerde yaşayan ailelerin yardımcısı olacak.

Yetkililer Daihatsu otomobilin 600 cc’lik turbo şarjlı ve üç silindirli bir motorla çalışacağını belirtiyor. CVT şanzıman ile eşleştirilen bu motor gücünü ön tekerlere aktaracak. Daihatsu’nun AWD versiyonu çıkarabileceği de belirtiliyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir