Seat Ateca FR Türkiye’de satışa sunuldu

Seat SUV segmentindeki ilk modeli olan Ateca’nın FR versiyonu olan  Seat Ateca FR’yi Türkiye’de satışa çıkardı.

Sportif çizgileriyle dinamik sürüş deneyimi sunan Seat Ateca FR , 124 bin 700 TL’den başlayan fiyatlarla Seat Yetkili Satıcılarında satışa sunuldu.

Seat, Ateca serisinin Xcellence ile birlikte en üst versiyonu olan FR, 1.4 EcoTSI ACT 150 hp DSG motor seçeneği ile 124 bin 700 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla satın alınabiliyor.

Sportif karakter
Ateca FR’da kendine özgün bir tasarıma sahip siyah renk ön ızgara ve kasayla aynı renge sahip tamponlar göze çarpıyor. Yandan bakıldığında ise FR versiyonunu ayırt eden unsurlar arasında 18 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, arka spoyler ve bu versiyon için özel olarak tasarlanan arka tamponlar öne çıkıyor.

Zarif ve lüks iç mekan
İç kısımda ise, üzerinde FR logosu bulunan alüminyum kapı eşik kaplamaları, ön kapılar açılır açılmaz göze çarpıyor. Ayrıca alüminyum pedallar ve çok fonksiyonlu deri sportif direksiyon üzerinde parlak siyah bir kabartma şeklinde yer alan FR logosu da bu otomobilin sportif karakterini daha sağlam bir şekilde vurguluyor.

Standart olarak sunulan spor Alcantara® döşeme ile direksiyon ve koltuklarda bulunan kırmızı dikişler SEAT Ateca FR’ın göze çarpan detayları arasında yer alıyor. Öte yandan, yine sadece FR versiyona özgü bir tasarıma sahip tavan ve kapı çıtalarında yer alan siyah renkli zarif detaylar iç mekana lüks ve zarif bir dokunuş katıyor. Vites ve koltukların üzerindeki FR detaylarla sportif karakterini vurgulayan otomobil, sürüş deneyimini iyileştirmek için ayrıca daha sert bir süspansiyona sahip.

Ateca FR’da 8 inç dokunmatik ekran, 8 hoparlörlü ses sistemi, Full LED farlar, direksiyondan kumanda edilebilen DSG vites sistemi ve geri görüş kamerası gibi son teknoloji bilgi, eğlence ve güvenlik sistemleri de FR donanımda standart olarak sunuluyor.

Seat Ateca 2017 Temmuz fiyat listesi

Model
Donanım
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı
ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP Style 114.000 TL
ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG Style 121.000 TL
ATECA 1.6 TDI 115 HP Ecomotive Style 121.000 TL
ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG Xcellence 124.700 TL
ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S FR 124.700 TL
ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP 4Drive DSG Xcellence 143.000 TL