Araç Haberleri

Mercedes EQ reklam yüzü Kıvanç Tatlıtuğ oldu

Mercedes Benz tarafından tamamen elektrikli olarak üretilen Mercedes EQ modelinin Türkiye’deki marka yüzü ünlü model ve oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ oldu. Ünlü oyuncu reklam filminde Mercedes EQS 580 modelinin tanıtımını yaptı.

Mercedes Benz firması aldığı karar gereği 2029 yılından itibaren sadece elektrikli otomobil üretme vizyonunu ortaya koymuştur. Ayrıca firma sıfır karbon emisyonu vizyonunu ortaya koymuştur. Bu kapsamda sürdürülebilirlik temalı reklam filmi için kameraların karşısına geçen Kıvanç Tatlıtuğ geçti. Reklam filminde 649 km gidebilen tamamen elektrikli EQS 580 modeli yer almaktadır.

Yeni modeller de yolda

Tamamen elektrikli olan otomobiller firmanın Mercedes EQ alt markası altında Türkiye’de satışa sunulmaya devam etmektedir. Firmanın tamamen elektrikli ilk modeli EQC olduğu bilinmektedir. Bu modelin ardından 2022 yılında EQS modeli satışa sunulmuştur. Firmanın 2022 yılında satışa sunmayı planladığı diğer modeller ise Mercedes EQA, Mercedes EQB ve Mercedes EQE olması planlanmaktadır.

Reklam filmi 22 Nisan Dünya Günü’nde başlatılan kampanya kapsamında hazırlanmıştır. Söz konusu reklam filmi, sosyal medya, televizyon ve sinemalarda gösterilmeye başlamıştır. Ayrıca kampanyaya özel outdoor ve basılı mecralar için de ayrı çekimler gerçekleştirilmiştir.

Mercedes EQS 580 fiyat listesi 2022

Mercedes EQS 580 modelinin Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı ise 4.459.500 TL’den başlamaktadır.

Yeni Mercedes EQS fiyat listesi 2022 

Yeni EQS 580 4MATIC Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı ise 4.459.500 TL’den başlamaktadır.

Yeni Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı ise 4.928.500 TL’den başlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir